Simirex 20 mg por tbl flm 60x20mg

Kód: 15073
Skladem: ANO
Výrobce: Sanofi
Lék Simirex ovlivňuje rovnováhu mezi využíváním cholesterolu a jeho tvorbou v tkáních. Zejména pak snižuje tvorbu cholesterolu v játrech (největší zdroj cholesterolu v těle) a zvyšuje odstraňování cholesterolu z krevního řečiště játry.
Najít podobné

Produkt je momentálně nedostupný.

Porovnat Listmania Přání Dárky
Simirex 20 mg por tbl flm 60x20mg

 


Složení:
Hlavní účinná látka: Simvastatinum 20 mg v 1tabletě
Pomocné látky: laktóza , mikrokrystalická celulóza, předbobtnalý škrob, butylhydroxyanisol, magnesium-stearát, mastek, hyprolosa, hydroxypropylmethylcelulosa a oxid titaničitý.

Indikační skupina:
Hypolipidemikum (statin).

Charakteristika:
Lék SIMIREX ovlivňuje rovnováhu mezi využíváním cholesterolu a jeho tvorbou v tkáních. Zejména pak snižuje tvorbu cholesterolu v játrech (největší zdroj cholesterolu v těle) a zvyšuje odstraňování cholesterolu z krevního řečiště játry. SIMIREX významně snižuje škodlivý LDL cholesterol a tukové látky zvané triglyceridy, a zvyšuje HDL cholesterol, o kterém se soudí, že odstraňuje cholesterol z cév. Kombinací SIMIREXu s dietou si regulujete množství cholesterolu, které přijímáte, a množství, které Vaše tělo vytváří.

Indikace:
Lék SIMIREX se používá ke snížení hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi. Vysoká hladina cholesterolu může vést ke vzniku ischemické choroby srdeční tím, že je příčinou koronární aterosklerózy (kornatění a ucpávání tepen vyživujících srdce). Koronární ateroskleróza může vyvolat bolesti na hrudi (zvané angina pectoris) a srdeční záchvat. U pacientů s tímto onemocněním se SIMIREX používá k prodloužení jejich života, ke snížení rizika vzniku srdečního záchvatu nebo mrtvice, ke zmenšení rizika podstoupení chirurgického výkonu na srdečních tepnách, ke zpomalení progrese aterosklerózy v koronárním řečišti a ke zpomalení rozvoje nových ložisek aterosklerózy.

Kontraindikace:
Lék SIMIREX se nemá užívat:
při alergiích na některou složku přípravku;
při aktivní jaterní chorobě;
v těhotenství či při kojení.
závažná nesnášenlivost laktózy

SIMIREX se nedoporučuje podávat dětem do 18 let, protože bezpečnost a účinnost nebyla v těchto případech zatím stanovena.
Ženy produktivního věku by měly užívat SIMIREX jen v případě, že je velmi nepravděpodobné, že otěhotní. Když otěhotníte během užívání SIMIREXu, přestaňte jej užívat a ihned se spojte s lékařem.

Nežádoucí účinky:
Lék SIMIREX je vcelku dobře snášen. Nežádoucí účinky jsou z větší části mírné a krátkodobé. Nejběžnějšími nežádoucími účinky jsou trávicí potíže. Méně častými nežádoucími účinky jsou slabost a bolest hlavy. Ještě méně běžnými nežádoucími účinky jsou bolest svalů, jejich citlivost nebo slabost. Výjimečně mohou být svalové obtíže závažné. Pocítíte-li proto bolest ve svalech, jejich citlivost nebo slabost, spojte se ihned se svým lékařem. Další méně běžné nežádoucí účinky jsou jaterní potíže (např. žloutenka nebo zánět jater), přecitlivělost na užívaný lék a alergické reakce, které mohou mít celou řadu příznaků včetně bolesti kloubů, horečky a dušnosti.
Projeví-li se u Vás některý z výše uvedených nežádoucích účinků či další neobvyklé reakce, poraďte se s lékařem.

Interakce:
Lékař by měl být informován o všech lécích, které užíváte nebo hodláte užívat, včetně léků volně prodejných. Je obzvlášť důležité, aby Váš lékař věděl, že užíváte cyklosporin (lék na potlačení imunitního systému), antikoagulační léky (léky, které zabraňují srážení krve, jako je warfarin, fenprokumon nebo acenokumarol), antimykotika (léky proti plísňovým onemocněním, např. itrakonazol nebo ketokonazol), deriváty kyseliny fibrové (jako např. bezafibrát, fenofibrát a gemfibrozil), antibiotika erytromycin nebo klaritromycin, inhibitory HIV proteázy (jako např. indinavir, nelfinavir, ritonavir a saquinavir), antidepresivum nefazodon nebo vysoké dávky (> 1 g/den) niacinu (kyseliny nikotinové).
Časový odstup mezi statinem (SIMIREXem) a pryskyřicí je 1 hodina před nebo 4 hodiny po podání statinu.
Při předpisu dalších léků informujte svého lékaře, že užíváte SIMIREX.

Dávkování:
Lékař Vám předepsal Vaši dávku léku SIMIREXu. Obvyklá úvodní dávka je 10 mg nebo 20 mg denně podaných v 1 dávce večer. Dávka může být lékařem zvýšena až na 80 mg denně podaných stejným způsobem.
Lékař Vám může předepsat nižší dávky, zejména užíváte-li cyklosporin nebo máte-li ledvinové potíže. Pokračujte v užívání SIMIREXu, dokud Vám lékař neřekne, že máte lék vysadit. Když přestanete lék SIMIREX užívat, může Vám hladina cholesterolu opět stoupnout.
Užívejte SIMIREX podle předpisu. Když však vynecháte dávku, neberte si dávku navíc. Dále pokračujte podle obvyklého plánu.

Upozornění:
Lékař by měl být informován o všech zdravotních problémech, které máte nebo jste měl/a, o všech alergiích, o tom, zda požíváte větší množství alkoholu nebo zda jste měl/a v minulosti nějaké jaterní onemocnění.
Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem se poraďte s lékařem.
Přípravek obsahuje buthylhydroxyanisol, který dráždí oči, kůži a sliznice.
Přípravek obsahuje laktózu, proto není vhodný pro pacienty s nedostatkem laktózy (enzym štěpící laktózu).

Skladování:
Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:
20, 30, 50, 60 nebo 100 tablet po 10, 20 nebo 40 mg simvastatinu.
Značky
Specifikace
Druh Tablety
Léková skupina Léky na cholesterol
Množství (g/ml/ks) 60
Použití (indikace) Vysoký cholesterol
Složení Simvastatinum
Věk Dospělí
Facebook Komentáře
Napište recenzi
Pro napsání recenze musíte být přihlášen.
Nikdo ještě nenapsal recenzi tohoto zboží.
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

Hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o snížení ceny pod vámi zadanou částku.

Prosím, opište kód:

Najdete nás na
Facebook   Google+ 

Kontakty: Lékárna Dinarin, Opavská 6201/1a, Ostrava - Poruba, 708 00, tel: 591 141 935