Home / Apotheke / /

Natrium Citricum 3.8% inj.10x10ml 3.8% Biotika

Art.Nr.: 8585004406062
Lager: JA
Hersteller:

Antikoagulační roztok 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%) je sterilní, nepyrogenní, čirý antikoagulační roztok v průhledných potištěných vacích z PP. Antikoagulační roztok 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%)- je výlučně určen k používání p

Finden Sie ähnliche

Das Produkt ist derzeit nicht verfügbar.

vergleichen Wish Wish Geschenke
Natrium Citricum 3.8% inj.10x10ml 3.8% Biotika

NATRIUM CITRICUMPoužití Natrium Citricum
Antikoagulační roztok 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%) je sterilní, nepyrogenní, čirý antikoagulační roztok v průhledných potištěných vacích z PP.

Antikoagulační roztok 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%)- je výlučně určen k používání pro antikoagulaci plné krve jako součást automatizovaných a ferézových procedur a kontinuálních metod očišťování krve (CRRT).

K používání s automatizovanými a ferezovýmí přístroji a během zbavovací fáze je přidáván k venózní plné krvi v poměru, který musí být určen tím, kdo proceduru provádí, avšak typicky v poměru 1 díl antikoagulačního roztoku 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%) - na 15 dílů plné krve.

Při kontinuální metodě očišťování krve a přidává se k venózní krvi v poměru, který určí lékař indikující metodu a její parametry, zpravidla však v poměru 1 dílu 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%) a 30-40 dílů plné krve.

Relativní kontraindikací je těžké jaterní poškození.

U dárců, kteří dostanou reinfuzi s okyselenou krví nebo krevními částmi, se mohou v řídkých případech objevit nežádoucí účinky. Tyto účinky jsou způsobeny přítomností citrátu.

U pacientů, kteří dostanou reinfuzi s krevní částí, může také dojít k reakci na okyselenou krevní část. Tato reakce je způsobena použitím antikoagulačního roztoku na citrátové bázi. Hlavním vedlejším účinkem, ke kterému můžeu pacientů dojít, je parestézie.

Jakmile nastane, musí se reinfuze zastavit anebo se musí snížit reinfuzní rychlost.


Složení Natrium Citricum
Jeden litr roztoku obsahuje:
Citrát sodný dihydrát Ph. Eur 40 g (4% váha v objemu). (pH je nastaveno pomoci kyseliny citrónové, monohydrát Ph. Eur).

Voda pro injekci Ph. Eur ad 1000 ml. pH6,4-7,5
Spezifikation
Léková skupina Léky na krev
Facebook comments
Einen Kommentar schreiben
Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar schreiben zu können.
Es liegen keine Kommentare zu diesem Artikel vor.
Fragen zu Artikel
 *
 *
 *
 *
  *
Felder mit einem * müssen ausgefüllt werden

Watchdog

Gerne informieren wir Sie unverbindlich darüber, falls sich der Preis dieses Artikels ändert bzw. Ihrem Wunschpreis entspricht.

Prüfcode:

Dinarin ist überall

Kontakte Dinarin Haben Sie Fragen? Kontaktieren Sie uns online.
Tel. Bestellungen an: 123 456 759