Tonometr digi. Tensoval Duo Control

Art.Nr.: 4049500560184
Lager: JA
Hersteller:

Unikátní tlakoměr na trhu, který díky technologii Duo Sensor umožňuje dvojnásobně přesné měření krevního tlaku. Tensoval duo control je obzvláště vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem a různými druhy poruch srdečního rytmu.

Finden Sie ähnliche

Das Produkt ist derzeit nicht verfügbar.

vergleichen Wish Wish Geschenke
Tonometr digi.Tensoval Duo Control
  • Dvojnásobně přesné měření krevního tlaku díky technologii Duo Sensor
  • Obvzlášť vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem a různými druhy poruch srdečního rytmu
  • Klinicky ověřeno a doporučeno nezávislými institucemi (Britská společnost pro hypertenzi, Evropská společnost pro hypertenzi, americké Sdružení pro zdokonalování lékařských přístrojů (ANSI/AAMI))
  • Nová a pohodlná manžeta s ergonomicky tvarovanou přípojkou pro snadnou manipulaci
  • Možnost výběru manžety pro obvod paže 22-32cm nebo 32-42cm
  • Režim návštěvy - hodnoty krevního tlaku 3. osoby neovlivní výsledky uložené do paměti
  • Součástí jsou baterie s prodlouženou životností (> 1300 měření)

Unikátní tlakoměr na trhu, který díky technologii Duo Sensor umožňuje dvojnásobně přesné měření krevního tlaku. Tensoval duo control je obzvláště vhodný pro osoby s vysokým krevním tlakem a různými druhy poruch srdečního rytmu. Technologie Duo Sensor je ideální kombinací velmi přesné Korotkovovy (poslechové) metody krevního tlaku a oscilometrické metody měření krevního tlaku.

Korotkovova (poslechová) metoda vede k přesným výsledkům měření krevního tlaku a lékaři proto používají pouze tuto metodu. Poslechová metoda je vhodná i pro pacienty trpící arytmiemi. Tato metoda spočívá v poslechu tzv. Korotkovových ozev, které lékař poslouchá fonendoskopem - lékař natlakuje manžetu, pod níž umístil fonendoskop. V tomto okamžiku krev neprochází tepnou. V okamžiku vypouštění manžety, dochází k opětovnému proudění krve, což se projevuje slyšitelnými ozvami. První slyšitelná ozva odpovídá hodnotě systolického tlaku, poslední slyšitelná ozva pak hodnotě diastolického tlaku (ty lékař určí na základě výšku rtuťového sloupce při poslechu ozev).

Oscilometrická metoda je metoda, na které jsou založeny všechny digitální tonometry na trhu (s výjimkou digitálního tonometru Tensoval duo control). Při oscilometrické metodě měření krevního tlaku je opět manžeta natlakována na určitou hodnotu, tím dojde k ztlačení tepny, kterou neprochází krev. V okamžiku vypouštění manžety, dojde k povolování tlaku na tepnu, což má za následek rozkmitání tepny (oscilace). Tyto oscilace jsou detekovány mikročipem v tonometru. Na základě určitého algoritmu je detekována nejvyšší pulzní vlna a je nepřímo určena hodnota systolického a diastolického tlaku.

Oscilometrická metoda měření krevního tlaku je velmi pohodlná, jednoduchá a tím pádem i velmi vhodná pro domácí samoměření krevního tlaku. Její nevýhodou je, že není vhodná pro osoby trpící arytmiemi. U mírné arytmie jsou tlakoměry, používající tuto metodu, schopny zobrazit spolehlivý výsledek. U vážných arytmií však tato metoda selhává - tlakoměr buď zobrazí nepřesnou hodnotu nebo se na displeji zobrazí ERROR. Na rozdíl od oscilometrické metody, je Korotkovova (poslechová metoda) velmi přesná, vhodná i pro osoby s arytmiemi, ale není možné ji využívat pro domácí samoměření.

Technologie duo Sensor spojila obě výše uvedené metody do jednoho digitálního tonometru. Měření krevního tlaku oscilometrickou metodou je upřesněno výsledky Korotkovovy metody a poté vyhodnoceno. Pokud jsou výsledky Korotkovovy metody v předem definovaném rozsahu měření oscilometrické metody, zobrazí se pouze změřené výsledky podle Korotkovovy metody. V případě slabých či chybějících Korotkovových zvuků technologie Duo Sensor automaticky přepne displej do na oscilometrickou metodu měření krevního tlaku. Tento postup vede k nejlepším možným výsledkům v případě vysokého krevního tlaku a různých typů poruch srdečního rytmu.

Tensoval duo control odpovídá vysokým požadavkům na přesnost měření dle protokolů Britské společnosti pro hypertenzi, Evropské společnosti pro hypertenzi a Amerického sdružení pro zdokonalování lékařských přístrojů (ANSI/AAMI).

Tensoval duo control je možné zakoupit ve dvou variantách: s manžetou pro obvod paže 22-32cm nebo 32-42cm. K dostání jsou také náhradní manžety: manžeta pro obvod paže 22-32cm, manžeta pro obvod paže 32-42cm a tvarovaná manžeta 22-32cm.

Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka na vhodnost použití Tensovalu duo control pro Vaš měření krevního tlaku.

Spezifikation
Druh Tonometr
Použití (indikace) Měření tlaku
Facebook comments
Einen Kommentar schreiben
Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar schreiben zu können.
Es liegen keine Kommentare zu diesem Artikel vor.
Fragen zu Artikel
 *
 *
 *
 *
  *
Felder mit einem * müssen ausgefüllt werden

Watchdog

Gerne informieren wir Sie unverbindlich darüber, falls sich der Preis dieses Artikels ändert bzw. Ihrem Wunschpreis entspricht.

Prüfcode:

Dinarin ist überall

Kontakte Dinarin Haben Sie Fragen? Kontaktieren Sie uns online.
Tel. Bestellungen an: 123 456 759