Home / Apotheke / /

Vitamin AD-Slovakofarma cps 30

Art.Nr.: 8584005420404 SÚKL: 0000348
Lager: JA
Hersteller:

Lék Vitamin AD se používá při nedostatku vitamínů A a D v organismu, při jejich nedostatečném příjmu v potravě, při poruchách jejich vstřebávání (choroby jater nebo střev), při alkoholismu, při nedostatku slunečního světla.

Finden Sie ähnliche

Das Produkt ist derzeit nicht verfügbar.

vergleichen Wish Wish Geschenke
Vitamin AD-Slovakofarma cps 30

Vitamin AD Slovakofarma


Složení

Léčivé látky: retinoli acetas (vitamin A) 25 000 m. j., ergocalciferolum (vitamin D2) 5 000 m. j. v 1 měkké tobolce.

Pomocná látka: rostlinný olej, glycerol 85%, methylparaben, želatina, citronová žluť

Indikační skupina

kombinovaný vitaminový přípravek

Charakteristika

Směs v tucích rozpustných vitamínů A a D se používá k předcházení nedostatku a k léčbě onemocnění vyvolaných sníženou hladinou obou vitamínů. Vitamín A je nezbytný pro normální funkci sítnice oka a obnovu kůže a sliznic. Vitamín D je důležitý pro vstřebávání vápníku a pro normální tvorbu kostní tkáně.

Indikace

Lék Vitamin AD se používá při nedostatku vitamínů A a D v organismu nebo preventivně k zabránění vzniku jejich nedostatku, který může vzniknout při jejich nedostatečném příjmu v potravě, při poruchách jejich vstřebávání (choroby jater nebo střev), při alkoholismu, při nedostatku slunečního světla. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství i děti nad 4 roky.

Kontraindikace

Přípravek se nesmí užívat při stavech předávkování vitamínem D nebo A, při vysoké hladině fosforu a vápníku v krvi, dále při stavech abnormálně zvýšené citlivosti na vitamín D a A, při sarkoidóze a při chronickém selhávání ledvin a při virovém zánětu jater. Přípravek Vitamin AD tobolky se pro vysoký obsah vitamínu A nesmí podávat těhotným ženám a ženám, které plánují těhotenství. Vyskytnou-li se uvedené stavy v průběhu užívání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře.

Nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale při předávkování se mohou vyskytnout následující projevy: popraskání a krvácení ze rtů, suchá kůže s olupováním pokožky, rozšíření rohové vrstvy kůže, lámavost nehtů, zvětšení jater, otoky a bolesti kloubů. Zácpa nebo průjem (častější u dětí), bolesti hlavy, ztráta chuti k jídlu, kovová chuť v ústech, sucho v ústech, únava a slabost, nevolnost a zvracení, žízeň, vypadávání vlasů. Bolesti v kostech, zakalená moč, vysoký krevní tlak, zvýšená citlivost na světlo, častější močení zvláště v noci, poruchy srdečního rytmu, svědění kůže, bolesti svalů, bolesti žaludku, hubnutí. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku (podávání dítěti) poraďte s lékařem.

Interakce

Účinky léku Vitamin AD a účinky jiných současně podávaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něho. Při současném podávání vitamínu D se zvyšuje účinek léčiv upravujících činnost srdce a léčiv obsahujících vápník. Při podávání přípravku se nedoporučuje užívat projímadla obsahující tekutý parafín a přípravky na snížení žaludeční kyseliny s obsahem hliníku a magnézia. Léky používané na léčbu zvýšené hladiny tuků v krvi snižují vstřebávání vitamínu A, proto je nezbytné dodržovat 2 - 3 hodinový odstup mezi podáním těchto látek a Vitaminu AD.

Dávkování

Dospělí:

Dávkování a délku léčby určí vždy lékař. Preventivně se podává obvykle 1 tobolka 1-2 krát týdně. Kojící matky mohou užívat 1 tobolku týdně.

Při léčbě onemocnění z nedostatku vitamínů se obvykle podává 1 - 2 tobolky denně. Děti:

Dávkování a délku podávání vždy určí dětský lékař. Dětem starším 4 let se obvykle preventivně podává 1 tobolka 1 krát týdně. Při léčbě nedostatku obou vitamínů se obvykle podává 1 tobolka denně.

Způsob použití

Přípravek je určen k perorálnímu podání (k vnitřnímu užití). Tobolku polkněte a zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Upozornění

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Uchovávání

Přípravek uchovávejte při teplotě do 25oC, v dobře uzavřené lékovce, lékovku v krabičce, aby byl přípravek chráněný před světlem a vlhkem.

Varování
Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení

30 tobolek

Spezifikation
Léková skupina Vitaminy
Facebook comments
Einen Kommentar schreiben
Sie müssen angemeldet sein, um einen Kommentar schreiben zu können.
Es liegen keine Kommentare zu diesem Artikel vor.
Fragen zu Artikel
 *
 *
 *
 *
  *
Felder mit einem * müssen ausgefüllt werden

Watchdog

Gerne informieren wir Sie unverbindlich darüber, falls sich der Preis dieses Artikels ändert bzw. Ihrem Wunschpreis entspricht.

Prüfcode:

Dinarin ist überall

Kontakte Dinarin Haben Sie Fragen? Kontaktieren Sie uns online.
Tel. Bestellungen an: 123 456 759