Infusio darrowi mediekos D1/1 inf 1x500ml(vak)

Art.No.: 8594029140721 SÚKL: 0083944
Stock: YES
Manufacturer:

Základní izoosmotický elektrolytový roztok se zvýšeným obsahem kalia a laktátu. Laktát se v organismu metabolizuje na bikarbonát, takže podání roztoku působí mírně alkalizačně. Laktát přispívá k energetické bilanci.

Price: 0,00 €
Find similar

The product is currently unavailable.

compare Wish Wish Gifts
Infusio darrowi mediekos D1/1 inf 1x500ml(vak)

INFUSIO DARROWI MEDIEKOS D 1/1Informace pro použití, čtěte pozorně !

INFUSIO DARROWI MEDIEKOS D 1/1

INFÚZNÍ ROZTOK

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce :

InMediec, s.r.o. Luhačovice, Česká republika

Složení:

Natrii chloridum 4,00 g

Kalii chloridum 2,67 g

Natrii lactatis solutio 50% 11,9 g

Voda na injekci ad 1000,00 ml

mmol/l.: Na+ 121,3

K+ 35,8

Cl-œ 104,2

C3H5O3- 53,0

mOsm/l: 314

pH 4,8-6,5

Indikační skupina:

Infundabilium.

Charakteristika:

Základní izoosmotický elektrolytový roztok se zvýšeným obsahem kalia a laktátu. Laktát se v organismu metabolizuje na bikarbonát, takže podání roztoku působí mírně alkalizačně. Laktát přispívá k energetické bilanci.

Farmakokinetické údaje:

Elektrolyty se v organismu distribuují dle koncentračních gradientů v extracelulární tekutině, volná voda se distribuuje dle koncentračního spádu ve všech kompartmentech. Iontová rovnováha je závislá na vylučování jednotlivých iontů ledvinami a podléhá zejména mineralokortikoidní regulaci. Při nepoškozených jaterních funkcích a dostatečném zásobení jaterních buněk kyslíkem je laktát energetickým zdrojem, důležitým produktem jeho metabolismu je bikarbonát.

Indikace:

K doplnění ztráty tělesných tekutin zejména u stavů spojených s hypokalémií a acidózou nebo sklonem k acidóze. Vhodný jen u nemocných s normoxemií, s nepoškozenými jaterními funkcemi a dostatečným průtokem krve játry. Výhodný při ztrátách střevní tekutiny, po dlouhodobém podávání perorálních diuretik bez kaliumprotektivního účinku a bez suplementace kalia.

Kontraindikace:

Anurie, oligurie, hyperkalemie, těžká alkalóza, hypoxemie, celková nebo regionální laktátemie, akutní dehydratace, plicní edém, dekompenzovaná srdeční nedostatečnost.

Nežádoucí účinky:

Přímé nežádoucí účinky nejsou uváděny, možnost obecných nežádoucích účinků spojených s neadekvátně vedenou infuzní terapií (rozvrat iontové rovnováhy, hyperhydratace, kardiopulmonární dekompenzace), hyperkalemie.

Interakce:

Hladina kalia ovlivňuje účinky digoxinu. Současný vyšší přívod kalcia ovlivňuje rovnováhu mezi ionty vápníku a draslíku, což může mít za následek poruchy srdečního rytmu.

Dávkování:

Přísně individuální, řídí se hladinou kalia, indikací a celkovým stavem pacienta. U dospělých 500 až 1000 ml/24 hod., u dětí přiměřeně méně. Maximální rychlost přísunu kalia do organismu je 20 mmol/hod.

Způsob užití:

Přípravek je možno podat do periferní žíly nebo centrálním žilním katétrem.

Upozornění:

Po dobu terapie je nutné kontrolovat hladinu kalia v séru a základní parametry vnitřního prostředí. Při instabilních stavech a delších náhradách je nutná kontrola pO2, pH, laktátemie, bilance tekutin, popř.

osmolality. Je nutné udržovat přiměřenou rychlost infuze. Při aplikaci větších množství je nutné monitorovat centrální žilní tlak a pátrat po chrůpcích v plicních bazích.

Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25°C,  nesmí zmrznout.

Varování:

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby vyznačené na obalu. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

PVC vak : 1x 200 ml, 1x 500 ml, 1x1000 ml, 1x2000 ml.

Datum poslední revize: 1.6.2005

Specification
Léková skupina Krevní náhrady a perfúzní roztoky
Facebook Comments
Write Product Review
You have to be logged in to write a review.
No review available for this item.
Questions about this product?
 *
 *
 *
 *
  *
Please complete all fields marked with a *

Watchdog

We are happy to inform you about a price change of this product respectively when it hits the price you want to purchase.

Verification code:

Dinarin is everywhere

Contacts Dinarin Have you any questions? Contact us online.
Phone orders call: 123 456 759