Lamisil dermgel drm gel 15g 1%

Lamisil dermgel drm gel 15g 1%

Art.No.: 8594050580718 SÚKL: 0015509
Stock: YES
Manufacturer:

Lék Lamisil obsahuje 1% léčivé látky - terbinafinu. Terbinafin je širokospektré antimykotikum, které tlumí růst (fungistatický účinek) nižších hub, plísní a kvasinek a ničí je (fungicidní účinek). Pomáhá od svědění a pálení, zastavuje praskání a olupo

Find similar

The product is currently unavailable.

compare Wish Wish Gifts
Lamisil dermgel drm gel 15g 1%

LamisilCo obsahuje Váš lék?
Přípravek Lamisil DermGel obsahuje 10 mg léčivé látky terbinafini hydrochloridum (terbinafiniumchlorid) v 1 g gelu. Jedná se o dermální gel, je tedy určen k nanášení na kůži.

Další látky obsažené v léku

Čištěná voda, ethanol 96%, isopropyl-myristát, polysorbát 20, karbomer 934 P, sorbitan-laurát, benzylalkohol, hydroxid sodný, butylhydroxytoluen.

Kdy se lék používá?

Co je přípravek Lamisil DermGel a k čemu se používá? Přípravek Lamisil DermGel je antimykotikum, které má smrtící (fungicidní) účinek na houby vyvolávající Vaše kožní potíže. Lamisil DermGel se
používá k léčbě těchto mykotických onemocnění: ykóza nohou (tinea pedis), mykóza v oblasti třísel a lůna tzv. indický ekzém (tinea cruris) a mykóza v oblasti trupu tzv. lišej kroužkový (tinea corporis). Také se používá k léčbě kvasinkové kožní infekce nazývané pityriasis versicolor. Podle čeho poznáte, že trpíte některou z výše uvedených chorob? Mykóza nohou se vyskytuje pouze na nohou (obvykle na obou, ale ne vždy),v této lokalizaci se objevuje často mezi prsty. Může se také vyskytnout na nártu, na plosce nohy nebo na jiných místech na noze. Nejčastější typ mykózy nohou způsobuje praskání nebo šupinkovité odlupování kůže, ale také se u Vás může vyskytnout mírný otok, puchýře nebo mokvající vředy. Lamisil DermGel je doporučen k léčbě mykózy nohou v případech,kdy se objeví mezi prsty.
Upozornění: pokud máte mykotické onemocnění nehtů (plíseň uvnitř nehtu a pod nehtem) doprovázené odbarvením nehtů a změnou struktury nehtů (tlusté, šupinkovité), musíte vyhledat svého lékaře, protože Lamisil DermGel není na tento typ infekce vhodný. Mykóza nehtů se léčí přípravkem Lamisil tablety, který se vydává pouze na lékařský předpis. Tinea cruris (Indický ekzém) se vyskytuje v místech, kde může kůže tvořit záhyby, zvláště je-li vlhká. To je často v tříslech a na vnitřní straně stehen, obvykle na obou stranách, ale jedna strana je často postižena více. Může se šířit dále mezi nohama k hýždím nebo nahoru k břichu. Může se také vyskytnout v záhybech pod prsy, v podpažních jamkách nebo na jiných místech se záhyby. Tato vyrážka má obvykle ostré ohraničení a může být doprovázena výsevem puchýřků. Svědí.Tinea corporis (Lišej kroužkový) se může vyskytnout kdekoliv na těle, ale často se nachází na hlavě, krku, obličeji nebo na pažích. Obvykle má vzhled kruhových skvrn červené vyrážky, ale může se také vyskytovat ve skvrnách s jemnými šupinkami a svědit. Pityriasis versicolor se vyskytuje na kůži v podobě šupinatých skvrn, které se v důsledku ztráty kožní pigmentace změní na bílé flíčky. Skvrny jsou nejvýraznější v létě, kdy se okolní kůže normálně opálí. Obvykle se objevuje na trupu, krku a pažích a může se objevovat opakovaně v intervalu několika měsíců, zvláště při pocení v horkém počasí. Pokud si nejste jisti, co způsobuje Vaši infekci, poraďte se, prosím, se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete přípravek Lamisil DermGel používat.

Kdy byste neměli lék užívat

Před použitím přípravku Lamisil DermGel si ověřte Kdy přípravek nesmíte používat
Přípravek Lamisil DermGel neužívejte, pokud:
- máte alergii na kteroukoliv složku tohoto léku (viz seznam látek výše v tomto letáku).
Pokud se Vás výše uvedené týká, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi,protože v tom případě pro Vás není přípravek Lamisil DermGel vhodný.

Nežádoucí účinky

Možné nežádoucí účinky
Pro většinu pacientů použití přípravku Lamisil DermGel prospěšné. Všechny léky však mohou u některých osob vyvolat potíže. Je důležité všimnout si těchto příznaků:
Po použití se může objevit zarudnutí, svědění nebo píchání. Jedná se o neškodné, mírné nežádoucí účinky, které lze při nanášení gelu očekávat. Ve velmi vzácných případech mohou být někteří pacienti na přípravek Lamisil DermGel alergičtí; v takovém případě může jeho aplikace vyvolat otok a bolest, kožní vyrážku či kopřivku. Pokud se u Vás právě takové příznaky vyskytnou, přestaňte gel používat a ihned to oznamte svému lékaři nebo lékárníkovi. Při případném výskytu jakýchkoliv nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v tomto letáku, informujte, prosím, svého lékaře nebo lékárníka.

Jak mohou jiné léky ovlivnit léčbu?

Užívání jiných léků
Před začátkem používání přípravku Lamisil DermGel uvědomte, prosím, svého lékaře nebo lékárníka, pokud užíváte nebo jste v nedávné době užívali nějaký jiný lék - dokonce i lék volně prodejný.Na ošetřená místa neaplikujte žádný jiný léčivý přípravek.

Těhotenství a kojení

Jste-li těhotná, poraďte se před použitím přípravku Lamisil DermGel se svým lékařem.V období kojení přípravek Lamisil DermGel nepoužívejte, protožeterbinafin, léčivá látka gelu, je vylučován do mateřského mléka. Kojenci nesmí přijít do kontaktu s ošetřenou kůží - to platí i pro kůži na prsou.

Dávkování

Jak používat přípravek Lamisil DermGel? U přípravku Lamisil DermGel je důležité jeho správné používání. Pečlivě dodržujte uvedené pokyny.
Dospělí:
Přípravek Lamisil DermGel nanášejte na postižená místa 1krát denně po dobu jednoho týdne. Používejte přípravek po doporučenou dobu jednoho týdne i tehdy, pokud se zdá, že infekce po několika dnech léčby ustupuje. Po několika dnech se zpravidla zdá, že infekce ustupuje, ale může se znovu vrátit, pokud není gel nanášen pravidelně nebo pokud je léčba ukončena příliš brzy. Při ošetřování infekce v místech kožních záhybů můžete pokrýt ošetřenou oblast pruhem gázy, zvláště na noc. V takovém případě použijte pokaždé nový, čistý pruh gázy. Zlepšování Vašich kožních potíží by mělo začít po několika dnech užívání přípravku Lamisil DermGel, ačkoliv úplné zhojení kůže po ústupu infekce potrvá déle, možná až 4 týdny. Účinek přípravku Lamisil DermGel přetrvá dokonce i po jeho vysazení po týdenním používání. Zlepšování bude pokračovat dokonce i tehdy, když už gel nebudete používat. Pokud jste po dvou týdnech léčby nezaznamenali žádné známky zlepšení, vyhledejte, prosím, radu svého lékaře či lékárníka. Léčbě napomáhá udržování postižené oblasti v čistotě pravidelným mytím.Kůži pečlivě osušte, bez tření, jemným poklepem. Snažte se vyhnout škrábání postiženého místa, i když může svědit, protože tak můžete způsobit další poškození a zpomalit proces hojení nebo rozšířit infekci. Infekci lze přenést na jiné osoby, proto dbejte na to, abyste měli vlastní ručník a oděv a nedělili se o ně s ostatními. Ručníky i oblečení je nutno často prát, abyste se ochránili před návratem infekce. Pokud zapomenete přípravek Lamisil DermGel aplikovat, učiňte tak co nejdříve a dále pokračujte jako obvykle. Pokud si vzpomenete až v době určené pro následující aplikaci, naneste pouze obvyklé množství gelu a dále pokračujte jako obvykle. Je důležité, abyste se snažili používat gel ve stanovených intervalech,
protože vynechání dávky může znamenat riziko návratu infekce.

Použití

- Očistěte a osušte kůži na postiženém místě a v jeho okolí a umyjte si ruce.
- Odšroubujte uzávěr a pokud gel používáte poprvé, použijte hrot na uzávěru k propíchnutí membrány uzavírající tubu, pak tubu jemně stlačte.
- Naneste gel v množství dostatečném na pokrytí postižené kůže a okolí tenkou vrstvou.
- Jemně vetřete.
- Tubu uzavřete uzávěrem.
- Poté, co jste se dotýkali infikované kůže, si umyjte ruce, abyste infekci nerozšířili na další části svého těla či na jiné osoby.

Upozornění

Jak postupovat v případě náhodného požití přípravku Lamisil DermGel?
Pokud jste Vy či někdo jiný náhodně požili určité množství přípravku Lamisil DermGel, sdělte to, prosím, svému lékaři. Poradí vám, jak máte postupovat.

Uchovávání

Přípravek uchovávejte při teplotě do 30 st. C.

Varování

a krabičce a na tubě je vyznačena doba použitelnosti. Po tomto datu přípravek nepoužívejte ani neuchovávejte. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí. Nepoužité množství přípravku zlikvidujte 16 týdnů po prvním otevření.

Výrobce

Novartis s.r.o., Praha, ČR.
Facebook Comments
Write Product Review
You have to be logged in to write a review.
No review available for this item.
Questions about this product?
 *
 *
 *
 *
  *
Please complete all fields marked with a *

Watchdog

We are happy to inform you about a price change of this product respectively when it hits the price you want to purchase.

Verification code:

Dinarin is everywhere

Contacts Dinarin Have you any questions? Contact us online.
Phone orders call: 123 456 759