Natrium Citricum 3.8% inj.10x10ml 3.8% Biotika

Art.No.: 8585004406062
Stock: YES
Manufacturer:

Antikoagulační roztok 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%) je sterilní, nepyrogenní, čirý antikoagulační roztok v průhledných potištěných vacích z PP. Antikoagulační roztok 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%)- je výlučně určen k používání p

Find similar

The product is currently unavailable.

compare Wish Wish Gifts
Natrium Citricum 3.8% inj.10x10ml 3.8% Biotika

NATRIUM CITRICUMPoužití Natrium Citricum
Antikoagulační roztok 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%) je sterilní, nepyrogenní, čirý antikoagulační roztok v průhledných potištěných vacích z PP.

Antikoagulační roztok 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%)- je výlučně určen k používání pro antikoagulaci plné krve jako součást automatizovaných a ferézových procedur a kontinuálních metod očišťování krve (CRRT).

K používání s automatizovanými a ferezovýmí přístroji a během zbavovací fáze je přidáván k venózní plné krvi v poměru, který musí být určen tím, kdo proceduru provádí, avšak typicky v poměru 1 díl antikoagulačního roztoku 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%) - na 15 dílů plné krve.

Při kontinuální metodě očišťování krve a přidává se k venózní krvi v poměru, který určí lékař indikující metodu a její parametry, zpravidla však v poměru 1 dílu 4% citrátu sodného (Trisodium citráte 4%) a 30-40 dílů plné krve.

Relativní kontraindikací je těžké jaterní poškození.

U dárců, kteří dostanou reinfuzi s okyselenou krví nebo krevními částmi, se mohou v řídkých případech objevit nežádoucí účinky. Tyto účinky jsou způsobeny přítomností citrátu.

U pacientů, kteří dostanou reinfuzi s krevní částí, může také dojít k reakci na okyselenou krevní část. Tato reakce je způsobena použitím antikoagulačního roztoku na citrátové bázi. Hlavním vedlejším účinkem, ke kterému můžeu pacientů dojít, je parestézie.

Jakmile nastane, musí se reinfuze zastavit anebo se musí snížit reinfuzní rychlost.


Složení Natrium Citricum
Jeden litr roztoku obsahuje:
Citrát sodný dihydrát Ph. Eur 40 g (4% váha v objemu). (pH je nastaveno pomoci kyseliny citrónové, monohydrát Ph. Eur).

Voda pro injekci Ph. Eur ad 1000 ml. pH6,4-7,5
Specification
Léková skupina Léky na krev
Facebook Comments
Write Product Review
You have to be logged in to write a review.
No review available for this item.
Questions about this product?
 *
 *
 *
 *
  *
Please complete all fields marked with a *

Watchdog

We are happy to inform you about a price change of this product respectively when it hits the price you want to purchase.

Verification code:

Dinarin is everywhere

Contacts Dinarin Have you any questions? Contact us online.
Phone orders call: 123 456 759