Acidum folicum Léčiva drg 30x10mg

Kód: 8594739010253 SÚKL: 0076064
Skladom: ÁNO
Výrobca:
Aktivné Aktivné

Lék Acidum folicum Léčiva se používá k prevenci a léčbě stavů z nedostatku kyseliny listové, např. v těhotenství a při kojení, při léčení na umělé ledvině, při některých onemocněních krvetvorby, při zhoršeném vstřebávání živin ze střeva.

Iba na lekársky predpis.

Porovnať Listmania Priania Darčeky
Acidum folicum Léčiva drg 30x10mg

ACIDUM FOLICUM LÉČIVA


DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI A VÝROBCE

Zentiva a.s., Praha, Česká republika

SLOŽENÍ

Léčivá látka: Acidum folicum 10 mg v 1 obalené tabletě

Pomocné látky: Monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, želatina, mastek, calcium-stearát, sacharosa, oxid titaničitý, sodná sůl karmelosy 20, arabská klovatina, zlatá hněď CH, směs bílého a karnaubského vosku.

INDIKAČNÍ SKUPINA

Vitamin, antianemikum

CHARAKTERISTIKA

Kyselina listová (acidum folicum) patří mezi vitaminy skupiny B. Je nezbytná pro činnost různých enzymů v lidském těle, zvláště je nutná pro krvetvorbu. Při jejím nedostatku vzniká typická chudokrevnost s velkými buňkami v kostní dřeni, dále se může objevit únava, vypadávání vlasů, případně postižení sliznic zažívacího ústrojí (nechutenství, nevolnost, pálení a bolest jazyka).

INDIKACE

Lék Acidum folicum Léčiva se používá k prevenci a léčbě stavů z nedostatku kyseliny listové, např. v těhotenství a při kojení, při léčení na umělé ledvině, při některých onemocněních krvetvorby, při zhoršeném vstřebávání živin ze střeva, u pacientů užívajících některá léčiva způsobující nedostatek kyseliny listové v organizmu (např. léky pro léčení epilepsie a tuberkulózy, sulfonamidy) a při užívání antikoncepčních pilulek. U nemocných s chorobou jater dochází obvykle ke zvýšeným ztrátám kyseliny listové (zvýšené vylučování), proto je u nich tato léčba rovněž indikována. Přípravek lze užívat i v těhotenství. Během léčby není nutné přerušit kojení. Přípravek mohou používat dospělí, mladiství i děti.

KONTRAINDIKACE

Acidum folicum Léčiva se nepoužívá při přecitlivělosti na některou složku přípravku a při zhoubné chudokrevnosti neléčené zároveň vitaminem B12.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Během léčby se mohou zřídka vyskytnout nežádoucí účinky jako pocit na zvracení, tlak v břiše, pachuť v ústech, dále poruchy spánku a předrážděnost. Vzácně dochází k alergickým reakcím, které se mohou projevit vyrážkou, svěděním, zčervenáním pokožky nebo horečkou. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

INTERAKCE

Účinky léku Acidum folicum Léčiva a jiných léků současně užívaných se mohou navzájem ovlivňovat. Jde především o léky používané pro léčení epilepsie a tuberkulózy, sulfonamidy a antikoncepční pilulky. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Bez porady s lékařem neužívejte současně s přípravkem Acidum folicum Léčiva žádné volně prodejné léky s obsahem směsi vitaminů. Jestliže Vám další lékař bude předepisovat nějaký jiný lék, informujte ho, že již užíváte Acidum folicum Léčiva.

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB POUŽITÍ

Dávkování a délku léčby určuje vždy lékař dle druhu a závažnosti onemocnění. Dodržujte jeho pokyny. Obvykle se podává 1 dražé ob den, dávka však může být až 3 dražé denně. Dražé se polykají celá, nerozkousaná, zapijí se tekutinou.

UPOZORNĚNÍ

Během léčby není vhodné pít alkoholické nápoje. Při předávkování nebo náhodném požití více dražé dítětem se může objevit nevolnost, napětí v břiše, poruchy spánku nebo předrážděnost, které během 3 týdnů samy ustoupí. Při vystupňovaných obtížích vyhledejte lékaře.
Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte cukry, poraďte se se svým lékařem než začnete léčivý přípravek užívat.

VAROVÁNÍ

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

UCHOVÁVÁNÍ
Uchovávejte při teplotě 10-25°C v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.

BALENÍ

30 obalených tablet

Facebook Komentáre
Napíšte recenziu
Na napísanie recenzie musíte byť prihlásený.
Zatiaľ nik nenapísal recenziu tohto tovaru.
Otázky k produktu?
 *
 *
 *
 *
  *
Prosím vyplňte všetky polia označené ako *.

Strážny pes

Radi vás budeme informovať o zníženie ceny pod vami zadanú čiastku.

Prosím opíšte kód:

Dinarin je všade

Kontakty Dinarin Máte nejaké otázky? Kontaktujte nás online.
Telefonické objednávky na tel. 123 456 759