Fytofontána Gyntima vaginální čípky 10ks

Kód: 30039275
Skladom: ÁNO
Výrobca:

Chrání a udržují fyziologickou rovnováhu vaginální flóry, čímž poskytují ochranu proti infekcím, zabraňují vzniku neinfekčních výtoků a zabezpečují každodenní intimní hygienu ženy. V posledních 10-15 letech  se pozornost soustředí na probiotika. Probi

Nájsť podobné

Produkt je momentálne nedostupný.

Porovnať Listmania Priania Darčeky
Fytofontána Gyntima vaginální čípky 10ks


V posledních 10-15 letech  se pozornost soustředí na probiotika. Probiotika jsou živé organismy, které v dostatečném množství vyvolávají zlepšení zdravotního stavu hostitele. Nejznámější probiotika nacházející se v pochvě jsou laktobacily. Lactobacillus acidophilus, který je přítomný v pochvě a vytváří zde  kyselé prostředí, ve kterém původci choroby hynou.

Každá změna , která vede ke snížení počtu laktobacilu, mění zdravé kyselé prostředí v pochvě, což nepřímo zvyšuje možnost zánětu pochvy a vede ke vzniku výtoku. Rozmnožující se patogeny nepadají nejen oddělený epitel (krycí tkáň), ale i stěnu pochvy, zapřičiňují ztenčování epitelu, jeho zranitelnost a rozšiřování cév. Tímto způsobem se ochranná schopnost pochvy ničí a otvírá cestu pro jiné , často i velmi nebezpečné patogeny. Jinak řečeno, že se jednoduché patogeny , které jsou neustále přítomny v pochvě, rozmnoží, mohou snížit ochranou vrstvu epitelu. Při pohlavním styku mohou vznikat malá poranění, kterými může do organizmu proniknout celá řada patogenů. Zdravá sliznice pochvy snižuje možnost přenášení vetšiny sexuálně přenosných infekcí a zajišťuje relativní ochranu i před recidivami.
Vaginální čípky probiotica vytvářejí živnou půdu pro laktobacily nachízející se ve vaginální flóře a zabezpečují jejich optimální rozmnožování. Tyto přirozeně mléčné kultury chrání před škodlivými bakteriemi a infekcemi a zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu v pochvě. Laktobacily potlačují množení hnilobných a plýsňotvorných bakterií, včetně kvasinky Candida albicans.  Vaginální čípky probiotica obsahují přirozené, organizmu neškodné látky. Složení je obohaceno o výtažek ze šalvěje, která má  antimykotické, protizánětlivé, dezinfekční a hydratační účinky.

Složení:
1 vaginální čípek obsahuje:
Účinné látky: Lactosum, acidum lacticum, proteose pepton, acidum folicum, extractum Salviae officinalis
Pomocné látky:  PEG 32, PEG 20, polysorbatum 20, natrii chloridum, magnesii sulphas

Použití:
Vaginální čapíky probiotica se doporučují používat dlouhodobě, jako součást základní péče o hygienu pochvy. Zejména účinné je používání čípků v období menopauzy a kojení.
Vaginální čípky probiotica je  možné doporučit i v následujících případech:
- při užívání antibiotik nebo jiných prostředků, které ničí baktérie, případně při použití drastického poševního dezinfekčního prostředku, který způsobí poškození přirozené flóry tvořené Döderleinovým laktobacilom
- při výtoku, při používání antikoncepčních tablet anebo při nitroděložním tělísku
- při objevení se výtoku po návštěvě koupaliště nebo po pohlavním styku
- při výtoku neznámého původu (fluor vaginalis) nebo v případech mírné bakteriální vaginitídy, kde použítí antiinfekční terapie není potřebné
- fyziologická (ne chemická) eliminace mírných forem bakteriálních a mykotických infekcí.
Za účelem prevence se  Vaginální čípky probiotica doporučují používat dlouhodobě. Zvlášť účinné je používání v období menopauzy ( přechodu)  a laktace( kojení).
U závažnějších infekcí bakteriálního nebo mykotického původu nemohou   Vaginální čípky probiotica zabezpečit vyléčení, je nutné odborné vyšetření gynekologem a cílená léčba. Následně je však vhodné ihned začít s používaním vaginálních  čípků probiotica pro zabezpečení chemické a biologické rovnováhy v pochvě.

Dávkovaní a způsob použití:
Doporučuje se aplikace 1x denně, nejlépe večer před spaním po večerní hygieně. Doba používání – 10 dní.
1.  Čípek rozbalte z fólie u špičky.
2.  Zasuňte čípek hluboko do pochvy viz nákres.
3. Při aplikaci dochází k mírnému znečištění prádla. Doporučujeme dle potřeby použít hygienickou vložku

Při preventivním používání se čípky aplikují 2x týdně, dlouhodobě.
U starších  nebo imobilních osob je vhodné aplikovat čípek za asistence druhé osoby.

Nežádoucí účinky:
V případě přecitlivělosti na některou ze složek čípků může dojít k mírnému  lokálnímu podráždění  sliznice, což se může projevit slabým pocitem pálení.

Upozornění:
Pokud problémy přetrvávají i po několikadenním používání čípků, je nutné se obrátit na gynekologa. Použití vaginálních čípků u mladých děvčat je třeba vždy konzultovat s lékařem. Po gynekologických zákrocích je třeba se o vhodnosti použití čípků poradit s lékařem. Případné jiné zbarvení je zapříčiněné rostlinnými složkami, které přípravek obsahuje.

Skladování: Skladujte na suchém, chladném a tmavém místě , při teplotě 10-25  °C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti: 2 roky od data výroby.

Facebook Komentáre
Napíšte recenziu
Na napísanie recenzie musíte byť prihlásený.
Zatiaľ nik nenapísal recenziu tohto tovaru.
Otázky k produktu?
 *
 *
 *
 *
  *
Prosím vyplňte všetky polia označené ako *.

Strážny pes

Radi vás budeme informovať o zníženie ceny pod vami zadanú čiastku.

Prosím opíšte kód:

Dinarin je všade

Kontakty Dinarin Máte nejaké otázky? Kontaktujte nás online.
Telefonické objednávky na tel. 123 456 759