Tonocalcin 100i.u. nosní sprej spr nas 1x3,5ml

Tonocalcin 100i. u. nosní sprej spr nas 1x3,5ml

Kód: 64662
Skladom: ÁNO
Výrobca:

Lék TONOCALCIN se užívá k léčbě onemocnění, při kterých dochází ke zvýšení hladiny vápníku v krvi a ke zvýšenému odbourávání vápníku z kostí. Jedná se o široké spektrum onemocnění zahrnujících např. řídnutí kostí různého původu (osteoporóza).

Cena s DPH: 0,00 €
Nájsť podobné

Produkt je momentálne nedostupný.

Porovnať Listmania Priania Darčeky
Tonocalcin 100i.u. nosní sprej spr nas 1x3,5ml

TONOCALCIN


Výrobce:
Medicom International s.r.o., Brno, ČR

Složení:
1 ml roztoku obsahuje:
Účinná látka:
Calcitoninum salmonis 1 000 I.U.(mezinárodních jednotek)
(100 I.U. v jedné dávce)
Calcitoninum salmonis 2 000 I.U.
(200 I.U. v jedné dávce)
Pomocné látky:
Chlorid sodný, kyselina chlorovodíková, monohydrát kyseliny citronové, dihydrát citronanu sodného, čištěná voda.

Indikační skupina:
Hormonum.

Charakteristika:
Účinnou látkou přípravku TONOCALCIN je syntetický lososí kalcitonin. Kalcitonin je jedním z hormonů, které regulují obrat vápníku v organizmu. Snižuje odvápňování a odbourávání kostí a podporuje činnost buněk, které tvoří kostní hmotu.

Indikace:
Lék TONOCALCIN se užívá k léčbě onemocnění, při kterých dochází ke zvýšení hladiny vápníku v krvi a ke zvýšenému odbourávání vápníku z kostí. Jedná se o široké spektrum onemocnění zahrnujících např. řídnutí kostí různého původu (osteoporóza), tzv. Pagetovu nemoc, tzv. Sudeckovu chorobu a další stavy.

Kontraindikace:
TONOCALCIN nesmí být užíván při přecitlivělosti na kalcitonin a pomocné látky v přípravku obsažené. Přípravek nesmí užívat děti a kojící ženy. O jeho užívání v době těhotenství musí rozhodnout lékař.

Nežádoucí účinky:
Ojediněle se mohou vyskytnout případy nevolnosti a občasného zvracení,nebo zarudnutí obličeje s pocity tepla, které obvykle samy ustoupí. Občas jsou pozorovány případy podráždění nosní sliznice jako rýma, kýchání, případně krvácení z nosu. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce:
Účinek léku TONOCALCIN a účinky jiných současně užívaných léků obsahujících vápník nebo vitamin D se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Něž začnete současně s užíváním přípravku TONOCALCIN užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

Dávkování:
Přesné dávkování určí vždy lékař podle typu onemocnění a celkového zdravotního stavu. Přípravek se obvykle podává 1 krát denně 100 I.U. - 200 I.U. (1 stříknutí do jedné nosní dírky). Podle doporučení lékaře se v nezbytném případě může v úvodu léčby dávka zvýšit a rozdělit do dvou dílčích dávek. Léčba trvá obvykle několik měsíců, ale podle doporučení lékaře může trvat i rok nebo déle.

Způsob použití:
Přípravek je určen k přímému použití.Před prvním použitím je nutné 3x stříknout do vzduchu při svislé poloze lahvičky.Pokud je přípravek opět použit po delší než 5 denní přestávce,doporučuje se nejdříve 1krát stříknout do vzduchu. Aplikátor zaveďte do nosní dírky, skloňte hlavu mírně dopředu a stiskněte tlakovou pumpu. Tímto dojde ke vstříknutí požadované dávky.

Upozornění:
U pacientů trpících chronickou rýmou a po operaci v nosní dutině musí být léčba prováděna zvlášť opatrně pod dohledem lékaře. TONOCALCIN nemá vliv na schopnost řízení motorových vozidel a obsluhy strojů.

Předávkování:
Při náhodném předávkování nebo požití dítětem se urychleně obraťte na lékaře.

Uchovávání:
Přípravek musí být uchováván při teplotě 2-8°C, chráněn před světlem. Po prvním použití se přípravek uchovává za obyčejné teploty(15-25°C) a může se používat maximálně 4 týdny.

Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

Balení:
Tonocalcin 100 I.U. 2,1 ml (odpovídá min. 14 dávek)
3,5 ml (odpovídá min. 28 dávek)
Tonocalcin 200 I.U. 2,1 ml (odpovídá min. 14 dávek)
3,5 ml (odpovídá min. 28 dávek)
Špecifikácia
Léková skupina Lék na osteoporózu
Facebook Komentáre
Napíšte recenziu
Na napísanie recenzie musíte byť prihlásený.
Zatiaľ nik nenapísal recenziu tohto tovaru.
Otázky k produktu?
 *
 *
 *
 *
  *
Prosím vyplňte všetky polia označené ako *.

Strážny pes

Radi vás budeme informovať o zníženie ceny pod vami zadanú čiastku.

Prosím opíšte kód:

Dinarin je všade

Kontakty Dinarin Máte nejaké otázky? Kontaktujte nás online.
Telefonické objednávky na tel. 123 456 759